Zas a opäť sme pri navrhovaní interiéru. Nevyčerpateľná téma možností, ktoré vám môžu zlepšiť vaše pohodlie a luxus. Skúste si dnes ale predstaviť pozitívne aspekty minimalistického dizajnu. Líši sa nielen vo svojom zaujímavom vzhľade, ale je schopný urobiť vás šťastnejším majiteľom  domu. Ak nám neveríte, čítajte ďalej.

Minimalizmus znižuje úroveň stresu

A to v akomkoľvek priestore. Obrovské vedecké analýzy ukazujú, že osvetlenie v dome, zariadenie a dizajn izieb ovplyvňujú váš psychologický stav. Tieto zistenia tak viedli k vytvoreniu nového priestoru, vyznačujúceho sa vysokou funkčnosť výkonom, rovnako ako schopnosťou liečiť. Skôr než si vyberiete tú ideálnu vinylovú podlahu, zbavte sa podmienok, ktoré môžu spôsobiť vašu zlú náladu: zhon, tma, nadmerný jas a nedostatok voľnosti. Možno stojí za to povedať im posledné zbohom?

Milé drobnosti, ktoré zbierajú prach

Samozrejme, všetci v dome máme originálne prvky dekorácie, ktoré podľa nášho názoru prinášajú to pravé pohodlie. Bohužiaľ, opak je pravdou. Sú útočiskom pre prach a alergény a prinášajú len nepokoj a problémy. Naučte sa žiť bez nepotrebných vecí alebo ich uložte do univerzálneho kuchynského drôteného programu. Aj toto sa nazýva minimalistický štýl, ktorý si môžete doma vytvoriť veľmi rýchlo.

Jednoduchosť a symetria

Aj počas zariaďovania interiéru sa musíme snažiť pochopiť, ako funguje náš mozog. Zo zistení a na základe niektorých experimentov možno povedať, že myseľ reaguje pozitívne na proporcionalitu. A práve minimalistické interiéry sú spravidla jednoduché a symetrické v dizajne, preto sa pokúste zbaviť neporiadku, aby ste sa cítili uvoľnene a pokojne. Čisté línie jednoduchých jedálenských stolov môžu dokonca podporiť váš proces trávenia. Ak ste pripravení zmeniť svoj dom na minimalistický, neznamená to, že je potrebné žiť v sterilnom prostredí. Pomôžte si farbami, alebo možno stačí vo svoj prospech využiť naozaj len vnútornú symetriu a minimalizmus, ktorý vás urobí šťastným. Odporúčame.