Stav slovenského zdravotníctva je dlhodobo veľmi zlý a nasledujúce mesiace ukážu, ako sa nová vláda vysporiada s týmto ťažkým orieškom, akým tento rezort je.

Problémom viacerých ľudí je komplikované objednávanie sa k lekárovi. Viacerí lekári pracujú aj nad rámec svojich možností a naďalej prijímajú nových pacientov, aj keď maximálny možný limit už dávnejšie prekročili. Jednou z možností, ako zjednodušiť objednávanie k lekárovi, je umožniť zamestnancom objednávať sa cez internet.

Portál Topdoktor.sk
Aké výhody nám ale prináša online objednávanie k lekárovi? Ak ste doposiaľ nevedeli, že takáto možnosť existujte, vyhľadajte si internetový portál Topdoktor.sk. Pre lekárov ponúka tento portál až 30% úspory času v ordinácii, 40% zníženie výpadku termínov a zviditeľnenie ambulancie.

Vyhnete sa častému volaniu do ambulancií
Objednať sa do niektorých ambulancií je doslova umenie a vedia to nielen pacienti ORL ambulancie v Bratislave ktorá patrí medzi vyhľadávané aj pre pacientov mimo Bratislavy. Aj keď lekári majú určené v akých časoch volať, málokedy sa vám podarí na prvýkrát dovolať sa do ambulancie a objednať sa, či zistiť si výsledky testov, ktoré vám daná ambulancia robila.

Nikto z nás nemá toľko času, aby cez pracovnú dobu, kedy väčšinou lekári ordinujú, vyvolával na telefónne číslo a skúšal, či mu to náhodou lekár alebo sestrička zdvihne. Keď si nájdete lekára cez portál, ktorý združuje viacerých lekárov a ich ambulancie rôzneho zamerania, vyhnete sa častému volaniu do ambulancií.

Objednáte sa z pohodlia domova
Niekedy však lekári neobjednávajú cez telefón, ale pacienti musia prísť osobne. Ak sa rozhodnete vyhľadať si lekára cez portál Topdoktor.sk, nemusíte nikam chodiť a objednáte sa z pohodlia domova. Najmä v rizikových mesiacoch, kedy pacientom robia problémy najmä respiračné ochorenia, to bude pre vás výhodnejšie objednať sa na konkrétny termín a čas z pohodlia domova. Vyhnete sa chorým ľuďom a ochránite tak svoj imunitný systém pred vírusmi a baktériami.

Ak sa potrebujete objednať na urológiu v Bratislave, alebo na oftalmológiu do Žiliny, objednávajte sa z pohodlia domova. Máte istotu, že budete objednaný a nemusíte cestovať do nemocnice, najmä ak je vzdialená od vášho domova pomerne ďaleko. Zdroj obrázka: Autor: fizkes / Shutterstock.com