Štyridsiatka je vek, ktorého sa množstvo dám, ktoré si zakladajú na svojom vzhľade, obáva. Práve po 40-ke sa často objavujú rôzne prejavy starnutia kože, ktoré prezradia váš skutočný vek aj keby ste sa pýšila postavou, ktorou by ste mohla konkurovať aj mladým ženám, pre ktoré by ste mohla byť matkou.
Aj rozšírené cievky môžu byť estetický problém
K takýmto prejavom patria aj rozšírené cievky, ktoré naviac vedia časom splynúť dohromady. Áno, občas sa môžu prejaviť aj po 20-ke, ale najčastejšie sa objavujú práve po spomínanej 40-ke. Súvisia totižto s vekom a starnutím kože. Treba však povedať, že svoj vplyv tu môže zohrať aj slnečné žiarenie. Objavujú sa na lícach, nose, brade, nohách, ale aj na hrudníku. Práve tam spôsobujú trápenie ženám, ktoré rady nosia hlboké výstrihy. Tie sa potom snažia prekryť tento estetický problém výraznými náhrdelníkmi, čo môže byť dočasné riešenie, ale určite nie ideálne. A na ostatné spomínané časti tela, na ktorých sa rozšírené cievky vyskytujú, si predsa náhrdelník nedáte.

Vhodná technológia na každý typ cievok
Oveľa lepším riešením je podstúpiť účinné odstránenie cievok. Na to sa zvyčajne používajú dva druhy prístrojov. Na cievky hrúbky 0,4 – 1,4 mm sa používa špeciálny cievny laser. Rozšírenú cievku zničí pod povrchom pokožky, ktorý neporuší a organizmus cievku prirodzene vstrebe. Ak máte problém s cievkami v tvárovej oblasti, s najväčšou pravdepodobnosťou to budú veľmi tenučké cievky, na ktoré spomínaný laser nie je vhodný. Nemusíte sa však báť, že sa budete musieť s týmito cievkami zmeriť. Na jemné cievky sa používa technológia IPL, intenzívne pulzné svetlo. Tento prístroj redukuje začervenanie a vlásočnicové popraskané žilky. S kvalitným prístrojom tohto druhu pritom nehrozí riziko popálenia pokožky.

Zdroj obrázka:
Autor: Evgeniy Kalinovskiy / Shutterstock.com