Zimná lyžovačka sa nezaobíde bez kvalitnej výbavy, do ktorej sú mnohí ochotní investovať nemalé peniaze. Počas dovolenky na horách sa môžu pritrafiť aj také nepríjemnosti, ako je poškodenie či krádež lyžiarskej výstroje. Aj keby ste vašu výbavu na zasnežené svahy už nikdy neopravili či nenašli, so správnym poistením vám neostanú oči pre plač.

Spoľahnite sa na cestovné poistenie alebo poistenie na hory

Samozrejmosťou pred odchodom na lyžovačku by malo byť uzatvorenie poistenia. V prípade, že sa chystáte lyžovať na Slovensku, zvoľte poistenie na hory. Pri pobyte na zasnežených svahoch v zahraničí vás bude chrániť cestovné poistenie. V rámci oboch typov poistení si môžete uzatvoriť aj pripoistenie batožiny, ktoré vám pomôže v prípade, keď sa vaša zimná výstroj alebo iné osobné veci poškodia alebo vám budú odcudzené. Upozorňujeme, že v prípade krádeže je dôležité, aby prišlo k tzv. prekonaniu prekážky, teda odcudzeniu vecí zo zamknutej hotelovej izby alebo zabezpečenej skrinky v úschovni.

Tiež je dobré vedieť, že poistná ochrana sa nevzťahuje na požičané veci. Ak poškodíte lyže či snowboard, ktorý máte zapožičaný z požičovne, nepôjde o poistnú udalosť a nevznikne vám nárok na poistné plnenie. Pripoistenie batožiny chráni iba vaše osobné veci vrátane športovej výbavy a doklady.

Na lyžovačku so správnym poistením

Pred každým pobytom na slovenských horách alebo v zahraničí by ste sa mali poistiť. Poistenie do hôr, ktoré je platné len na slovenských horských územiach, vám zaručí nárok na náhradu nákladov za zásah horských záchranárov. V prípade cestovného poistenia do zahraničia si môžete uzatvoriť pripoistenie zásahu horskej služby, v niektorých poisťovniach je automaticky súčasťou základného balíka. Zároveň v rámci poistenia na hory aj cestovnej poistky si môžete pripoistiť nielen batožinu, ale aj vašu zodpovednosť za škodu či rizikové športy.

Oba typy poistení stoja len niekoľko eur, v prípade poistnej udalosti vás však ušetria od nemalých výdavkov, pretože zásah horskej služby sa pohybuje v sume od niekoľkých stoviek až po tisícky eur. Preto je lepšie byť dopredu pripravený a zabezpečiť si kvalitnú poistnú ochranu. S tým vám pomôže porovnávacia kalkulačka od spoločnosti Netfinancie.sk, s ktorou si ľahko uzatvoríte horské poistenie alebo cestovné poistenie online. Nestrácajte čas ani peniaze a poistite sa výhodne cez internet. Vašu lyžovačku vám potom len tak niečo nepokazí.

Zdroj obrázka: pexels.com