Promócia, pri ktorej je úspešným študentom slávnostne udelený titul, býva pre mnohých dovtedy najvýznamnejšou udalosťou v živote. A ako pri každej významnej udalosti aj pri preberaní titulu bude určite chcieť každá absolventka vyzerať čo najlepšie.

Aj ak ste obdarenejšia, promócia nie je vhodná príležitosť, aby ste to dávala najavo
Ako sa aj pri písaní diplomovej práce bolo treba riadiť určitými pravidlami, platí to aj pri vyberaní vhodného outfitu na slávnostné udeľovanie titulu. Treba totižto zvoliť možno trochu odlišný prístup aký by ste zvolila, keby idete napríklad na svadbu kamarátke. Určite zabudnite na príliš vyzývavé outfity, tie si nechajte kľudne na tú spomínanú svadbu ak na nej budete chcieť „uloviť“ potenciálneho ženícha aj pre seba. K promócii ste sa dostala pre svoj intelekt, nemala by ste preto pôsobiť vulgárne a „lacno“.

Váš outfit by nemal pútať príliš veľa pozornosti
Výber outfitu by sa mal podriadiť tomu, že idete na formálnu a konzervatívnu udalosť. Na toto myslite, keď si budete hľadať vhodné šaty. Neznamená to však, že sa v horúčavách, ktoré v období promócii nie sú nezvyčajné, budete musieť potiť zahalená od hlavy po päty. Dlhé šaty si kľudne nechajte na inú udalosť, avšak s odhaľovaním nôh to nepreháňajte a zvoľte šaty po kolená alebo maximálne mierne nad. Strih by mal byť decentný a konzervatívny, zabudnite na hlboké výstrihy a a odhalené chrbty. To platí aj pre farbu šiat. Vyberajte z tých decentnejších a nepúšťajte sa ani do všelijakých „divokých“ vzorov. A na priesvitné materiály ani nepozerajte. To, čo platí pre hĺbku výstrihu, platí aj pre výšku opätku. Žiadne 15 cm ihličky, ale pekné uzavreté lodičky s decentným opätkom a farbou, ktorá nebude „kričať“. Decentnosť treba zvoliť aj pri výbere doplnkov. Jemné zlaté šperky budú správna voľba.

Zdroj obrázka:
Autor: ESB Professional / Shutterstock.com