Vedeli ste, že len 100 g Ajvaru Podravka pokryje odporúčanú dennú dávku vitamínu C? Ten pravý chorvátsky je totiž ozajstnou superpotravinou! Pripravuje sa z paprík a baklažánu podľa pôvodného chorvátskeho receptu. Práve táto kombinácia dodáva Ajvaru jeho výnimočnosť, ktorú si zamilujete na prvé ochutnanie.

Vďaka šetrnému procesu pasterizácie si zachováva nielen chuť a prirodzenú farbu zeleniny, ale aj všetky prospešné vitamíny a minerály. Aj preto je táto dobrota plná zdravia nazývaná kaviárom vegánov a vegetariánov. Ajvar Podravka získal dokonca svetové ocenenie Superior Taste Award!

Ajvar jemný a Ajvar pikant Podravka sa oplatí mať po ruke nielen počas tohtoročných grilovačiek. Slané koláče quiche, omáčky na cestoviny, mäsité i tofu pochúťky… Ajvar môžete použiť na mnoho spôsobov a zvýrazniť tak fantastickú chuť nových či obľúbených jedál. Žiadne konzervanty, arómy a umelé farbivá. Len čistá chuť na slnku dozretej zeleniny. Viac na www.podravka.sk.

ajvar
ajvar

Ajvar jemný / pikant Podravka: 2,49 €/ 350 g

Z Chorvátska na Slovensko

Podravku netreba Slovákom špeciálne predstavovať, pretože výrobky tejto legendárnej značky sú súčasťou našich kuchýň po generácie. Pôvodne rodinná firma pochádza z Chorvátska, a aj to bol dôvod, prečo Podravka začala vyrábať Ajvar podľa pôvodného receptu chorvátskych gazdiniek. Vedeli ste, že továreň v meste Kalnik každoročne spracuje až 3 000 ton paprík a baklažánov? Pre zachovanie najvyššej kvality sú suroviny spracované už do niekoľkých hodín od zberu.

Jeden Ajvar na „tisíc“ spôsobov

Pozvite Ajvar Podravka do kuchyne! Je obľúbenou ingredienciou na grilovacích hodoch, či už ako dip k mäsu a zelenine, ale poslúži aj ako vynikajúca marináda. Skvele sa hodí do burgrov, ktoré poznáte z chorvátskych dovoleniek! Okrem zeleninovej prílohy ho však môžete použiť aj na prípravu chutných nátierok alebo trendových slaných koláčov, tzv. quiche. Z Ajvaru tiež vyčarujete vynikajúce omáčky k mäsu, na cestoviny a do šalátov. Vyskúšajte si ho naservírovať k chrumkavým hranolčekom, hotové nebíčko v papuľke!

Nový Ajvar Squeeze

Horúcou novinkou tejto grilovacej sezóny je Ajvar Squeeze jemný a pikant Podravka – pravý chorvátsky Ajvar, ako ho poznáte, avšak v novom šik balení! Nepotrebujete žiadne lyžičky či iné kuchynské náradie! Stačí potrepať fľašou a vytlačiť presne také množstvo Ajvaru, na aké máte práve chuť. Ajvar Squeeze nesmie chýbať na grilovačkách a záhradných posedeniach s priateľmi.

ajvar
ajvar

Ajvar Squeeze jemný / pikant Podravka: 2,39 €/ 310 g

 

O Podravke:

Spoločnosť PODRAVKA INTERNATIONAL, s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993, avšak prvé produkty tejto chorvátskej značky poznali Slováci už v osemdesiatych rokoch. Okrem presláveného tradičného Ochucovadla Podravka patrí do portfólia spoločnosti viac ako 100 sortimentových položiek predávaných pod štyrmi značkami, medzi nimi napríklad semolinové cestoviny Podravka, rybacie konzervy EVA, zeleninová príloha Ajvar, kvalitná ryža a strukoviny Lagris a mnohé iné. Je lídrom na trhu ochucovadiel, v ktorom dosahuje hodnotový trhový podiel vo výške viac ako 50%. Spoločnosť je držiteľom štyroch ocenení Pečať bonity (2013-2016) a deviatich ocenení Slovak Superbrands (2006, 2013-2017, 2019, 2021, 2022). Sídli vo Zvolene a zamestnáva 30 pracovníkov. Viac na www.podravka.sk.