Zatiaľ čo sa stále niekde píše o fyzickom zdraví, nie tak často čítame o tom, ako sa starať o to psychické zdravie. Každý potrebuje chvíľku, kedy sa neponáhľa a môže si oddýchnuť. Ak ste žena, ktorá celý týždeň behá z jedného stretnutia na druhé, pomedzi to sa stará o rodinu alebo študuje, môže byť ťažké nájsť si takúto chvíľku len pre seba.

Skúste si povedať, že každú nedeľu si dávate šesťdesiat minút, počas ktorých nebudete myslieť na nič iné, len na seba. Čo môžete urobiť?

  1. Napustite si vaňu

Napustite si vaňu a do vody pridajte olej alebo penu. Môžete použiť napríklad tie, ktoré majú levanduľovú vôňu, ktorá pôsobí upokojujúco. Nalejte si pohár vína alebo niečoho, čo vám chutí, zoberte si knihu alebo zapnite podcast a relaxujte v horúcej vode. Vo vode si tiež môžete spraviť peeling, čím svoje telo zbavíte aj tých najmenších nečistôt.

  1. Použite prípravky, ktoré bežne nepoužívate

Môžete sa napríklad natrieť telovým mliekom, ktoré pekne hydratuje vašu pokožku najmä počas zimných mesiacov. Môžete tiež použiť očný krém, na ktorý počas týždňa nemáte čas. Čím viac starostlivosti venujete svojej pleti a pokožke, tým lepšie. Vaša pokožka sa vám neskôr určite poďakuje. Využiť tiež môžete rôzne masky na tvár.

  1. Robte niečo, čo vás baví

Aj vy máte právo robiť to, čo vás baví. Môže to byť napríklad čítanie knihy alebo časopisov. Môžete si len tak pre seba niečo upiecť, a môže to byť aj niečo, čo nechutí deťom alebo iným členom domácnosti. Môžete si nalakovať nechty alebo si spraviť plán na ďalší týždeň. Počas svojej chvíľky môžete robiť skutočne čokoľvek.

Uvidíte, že čím viacej takýchto chvíľ si doprajete, tým sa budete cítiť lepšie. Vaše mentálne či psychické zdravie na tom bude oveľa lepšie. Veľkým plus je aj to, že vám takáto chvíľka skrátka zlepší náladu. Zdroj obrázku: united photo studio / Shutterstock.com