Vianoce sa každým dňom približujú a spolu s vianočnými prípravami, pečením a nakupovaním darčekov či upratovaním, máme tendenciu prepadať stresu. Pritom všetko ide v pokoji a bez problémov.

Pomôže vám príroda, kvetové esencie a tie správne vône. Skúste si tohtoročné adventné obdobie užiť a Vianoce si tak vychutnať so všetkým, čo prinášajú. Poradíme vám, ako nato!
A zase to nakupovanie
Aj pre tých, ktorých za bežných okolností nakupovanie baví a užívajú si ho, väčšinou dostihne stres a tlak pri vianočných nákupoch. Veľa ľudí na trhoch a v obchodoch, tlačenice, boj o posledné kúsky za najlepšie ceny, čakanie v dlhých radoch. To nás dokáže rozhodiť, zvlášť vtedy, keď vieme, koľko toho ešte musíme stihnúť doma alebo v práci. Prepadáme tak beznádeji, že svoje povinnosti nemáme šancu stuhnúť.

Prvá pomoc je pritom jednoduchá. Stačí sa proti stresu vyzbrojiť Bio – Bachovkami s príznačným názvom Stres, napríklad vo forme rool – onu, ktorý sa nám vojde aj do kabelky. Pomôže aj bio toaletná voda Súlad alebo Radosť, ktoré pôsobia proti vyčerpaniu. Ak sa nemôžeme rozhodnúť, aký darček komu zvoliť, potom by sme sa mali na nákupy vybaviť pre zmenu esenciou Rozhodnosť.

Keď prípravy nejdú podľa našich predstáv
Koniec roku a všetky prípravy a povinnosti súvisiace s Vianocami zažívame každý rok. A aj keď sa na ne mnohí z nás netešia, máme už svoje zažité predstavy, ako by to malo vyzerať, koľko druhov vianočného pečiva chceme upiecť, ako vyzdobíme svoj byt alebo dom, aký vyberieme vianočný stromček, koľko toho svojim blízkym darujeme. Často stačí len malá zmena plánu a zrazu prichádza neistota a pocit, že sa nič nedarí a nejde podľa plánu as nie je dokonalé, tak ako chceme.

To sú ale väčšinou len naše domnienky a pocity. Začali nám totiž pracovať emócie a aj drobnosť nás dokáže neuveriteľne rozhodiť a vykoľajiť. Preto, aby sme sa dostali späť do formy a začali opäť pozitívne myslieť, ideálna je kombinovaná zmes Bachova esencia Strach, Sebadôvera. Pomôže aj kozmetika Anti – Stress, napríklad vo forme masky alebo sprachovacieho gélu.

Keď sa deti nevedia dočkať Vianoc
Hovorí sa, že Vianoce sú najmä pre deti. Deti často už od polovice novembra počítajú dni do Vianoc, odpočítavajú, koľkokrát sa ešte vyspia, než zazvoní ten vysnený zvonček. Ich radosť je príjemná, avšak niekedy vedia aj deti svojou nedočavosťou zbytočne stresovať. Navyše sa aj deti môžu dostať pod vplyvom emócii do emočného vypätia a strachu. Čo keď som tento roka neposlúchal? Dostanem, čo si želám? Presne takto znejú ich najčastejšie otázky, priania a obavy.

K tomu, aby sme si s deťmi Vianoce skvele užili, je potrebné vhodne pracovať s ich psychikou a rovnováhou. Vhodná je napríklad voľba interiérového parfumu Prvá pomoc, a pomôže aj tolaletná voda Súlad. To všetko upokojí, zároveň sa ale neprestanú na Vianoce tešiť. V rodine zavládne pohoda a radosť, napríklad pri spoločne strávených chvíľach alebo pri sledovaní rozprávok. Príroda, imelo, vianočná hviezda a vôňa ihličia k adventu a Vianociam patria. Tak prečo ešte nepridať Bachove kvetové esencie? Stačí len zájsť do lekárne a nechať si poradiť.

Tip: Kombinovaná esencia Stres pre tých, ktorí žijú pod tlakom, sú nervózni alebo hyperaktívni.