Poznáte moju mantru – čistiť, čistiť, čistiť! Dosiahnuť krásnu a jasnú pleť môže byť niekedy tak jednoduché, ako ju mať čistú.

Čistá tvár je pre jasnú pleť nevyhnutná a chcem opäť a znovu čo najviac zdôrazniť potrebu dostatočného čistenia. Ponúkam vám 7 tipov na čistenie tváre, ktoré vám raz-dva pomôžu na ceste k čistej pleti. Nejde iba o očistenie povrchovej nečistoty – potrebujeme sa zbaviť aj odumretých buniek pokožky.

Ako čistením dodať pleti zdravý vzhľad?

Čistite si pleť dvakrát za deň: a to každé ráno a každý večer pred spaním, aj keby sa dialo čokoľvek. To, že vaša pleť vyzerá čisto, ešte neznamená, že aj skutočne je. Je možné, že je pokrytá neviditeľnými nečistotami, ktoré môžu škodiť vašej pokožke a preto sa ich treba zbaviť.

Vyhnite sa bežným mydlám: používajte čistiace produkty na tvár, ktoré sú jemné a určené práve pre váš typ pleti.

Nikdy si neutierajte pleť s uterákom, ktorý používajú všetci členovia domácnosti: Ak nie je úplne čistý , môžete si na svoju čistú tvár preniesť baktérie. Môžete skúsiť rýchly test vaším nosom – ak uterák nevonia ako po vypratí, vezmite si radšej nový.

Tvár si oplachujte iba teplou vodou: nikdy si neumývajte tvár vodou, ktorá je príliš horúca alebo naopak, príliš studená. Extrémne výkyvy teplôt môžu podráždiť vašu pokožku a poškodiť ju.

Odstraňujte odumretú pokožku aspoň raz do týždňa: Jemné peelingovanie vám pomôže zbaviť sa odumretých buniek na vašej tvári a výsledkom je jemnejšia a jasnejšia pleť. Tak ako pri iných čistiacich produktoch sa uistite, aby ste si vybrali taký, ktorý bude vyhovovať práve vášmu typu pleti.

Raz za čas zájdite na kozmetiku: Tak ako chodievate k zubárovi na zubnú hygienu, aj vaša pokožka potrebuje hĺbkové čistenie. Frekvencia návštev závisí od vášho typu pleti. Vaša kozmetička vám bude isto vedieť poradiť, ako často je pre vás potrebné hĺbkové čistenie pleti.

Jemné čistenie pokožky očného okolia: Koža okolo vašich očí je najtenšia na celom vašom tele, preto k nej pristupujte jemne. Robíte to všetko? Výborne. Všetci sme zaneprázdnení a občas bežné činnosti odkladáme, no práve čistá pleť a jasná pokožka nám dokážu dodať sebavedomie. Jacquie Carter