Keď premýšľate nad dokonalým pracoviskom, čo vám príde na myseľ? Pre niektorých to môžu byť kolegovia, ktorí hrajú volejbal na ihrisku tesne za kancelárskymi dverami ako v spoločnosti Google. Alebo si možno myslíte, že sú to zamestnanci sediaci v otvorenom kancelárskom prostredí, kde konštruktívne riešia všetky nápady a problémy spoločne.

A možno ste dokonca sami, sediacou osobou v blízkosti pláže s notebookom, ktorá pracuje na unikátnom projekte a z času na čas využije toner Q2612A. Vaše ideálne pracovné prostredie ale nemusí byť totožné s bežnými vecami, ktoré k práci potrebujete. Môže to byť aj o úplne niečom inom.

Majte jasný cieľ

Ideálne podmienky na prácu sú o zariadení, osvetlení a tých najlepších zdravotných stoličkách, na ktorých vydržíte pracovať takmer bez prestania a vážnych následkov. Ale to nie je všetko. K ideálnej práci potrebujete cieľ, jasnú víziu a smerovanie. A ideálne je, aby sa s ním stotožnilo aj okolie.  Ak robíte niečo proti srsti, určite to dlhodobo fungovať nebude a o kvalite odvedenej práce ani nehovoriac.

Zapojte sa do transparentnej komunikácie

Komunikácia je základom fungovania každej spoločnosti. Od rodiny až po tú najmenšiu firmu. Preto ju začnite v rámci ideálnych pracovných podmienok a príjemnej atmosféry uplatňovať. Podporujte vďaka nej spätnú väzbu, zdieľajte výzvy a príležitosti na neustále sa zlepšovanie.

Poskytnite príležitosti na rast a rozvoj

Je to súčasť ľudskej kondície – byť produktívny. Ľudia chcú rásť, rozvíjať sa a byť vyzvaní na akciu. Napríklad prostredníctvom projektov a vzdelávacích príležitostí, kde ideálne pracovisko pomáha zamestnancom osobne rásť, čo môže byť pre firmu, kultúru a morálku veľkým prínosom. Rast zahŕňa aj budúce pozície v organizácii, preto si zistite, kam by ste chceli smerovať. Môže to byť práca a obsluhovanie moderných a presných váh Kern, alebo sa viac sústredíte na osobné schopnosti a zručnosti. Netreba sa toho báť a vyskúšať, pomáha to viac, než si myslíte.

Buďte v práci flexibilní

Opäť sa to jednoducho píše, no realita je iná. Niektorí zamestnanci by chceli pracovať z domu, aby s deťmi a s rodinou mohli tráviť viac času. Vďaka virtuálnym sídlam to dnes nie je takmer žiadny problém.

S každým zaobchádzajte slušne

Nezabudnite spoznať ľudí nielen pre to, čo pre vás robia, ale aj pre to, kým sú. Pochopte, že každý zamestnanec v práci túži po rešpekte rovnako, ako to žiada aj od svojich blízkych v osobnom živote. Oslávte ich osobné a profesionálne míľniky. Z časti ich podporte, ak čelia osobným výzvam a možno aj problémom. Menšia starostlivosť je dlhá ale úspešná cesta smerom k lojalite zamestnancov voči firme. Buďte vodcom, ktorého ste chceli ako zamestnanec. Veď postoj zamestnanca je priamym odrazom vedenia, tak na to nezabudnite. Vieme, že riadenie druhých nie je jednoduché, ale pokiaľ získate prax a skúsenosti, určite sa vám podarí vďaka tomu vytvoriť ideálne pracovisko a optimálne podmienky na ňom.