Spolu s jarou prichádza aj každoročná téma: upratovanie. Tiež je vám niekedy ľúto vyhodiť veci, ktoré už nepoužívate? Poviete si, že veď možno sa to zíde a tak budete ďalší rok okolo toho chodiť, utierať na tom prach a o rok to znovu nezahodíte? A viete o tom, že tým brzdíte energiu?

Aj staré čínske učenie Feng shui, ktoré najlepšie vystihuje slovo harmónia, hovorí o tom, že čoho ste sa rok nedotkli treba vyhodiť.

Energiu vyžarujú bohatstvo aj chudoba. Samozrejme protikladnú.

Máte doma prach, špinu a neporiadok? A koľko máte v peňaženke a na účte? Zrejme nič moc. Peniaze totiž milujú čistotu.

Čistou chodbou prichádzajú peniaze domov. V čistých miestnostiach existujú. Čisté okná sú bránami do budúcnosti.

S upratovaním súvisí aj hromadenie vecí. To je to, o čom som už písala. Je vám ľúto niečo vyhodiť a tak to stále obchádzate? Každý rok si poviete, že sa to ešte zíde a hovoríte si to takto už niekoľko rokov? Garantujem vám, že sa vám to už nehodí! A brzdí to energiu. Tú zdravú, ktorú milujú peniaze. Peniaze sú energia a tá musí prúdiť.

Ľudia, ktorí hromadia veci, sú tiež často až moc sporovliví a programujú si tak chudobu. Odkladajú každý cent pre prípad „čo keby“. Na sporivosti nie je nič zlé, avšak aj tá má svoje pravidlá. Nosiť oblečenie, ktoré je niekoľkokrát sprané a nepríjemné už na dotyk, alebo neustále zašívané, nie je tá cesta, ktorá k vám pritiahne peniaze. Presne takto si totiž programujete v hlave chudobu.

Súčasnú aj budúcu chudobu si programujete aj v takom prípade, ak by ste si chceli niečo dopriať (napríklad nové šaty), ale hneď tento nápad zavrhnete a nájdete si výhovorku, prečo to nejde. Napríklad, že syn bude potrebovať do školy nové oblečenie, takže vy si nič nové dovoliť nemôžete.

Ak máte v súčasnosti problémy s peniazmi, neznamená to, že peniaze nebudete mať o pol roka. Vesmír je bohatý  a v ktorúkoľvek chvíľu nám môže poskytnúť akúkoľvek možnosť. A vy mu to nedovolíte urobiť. Pretože vy najlepšie viete, že peniaze nemáte a mať nebudete.

Vizualizáciu a správne myšlienky si môže dovoliť každý z nás. Len im musíme dovoliť, aby sa v nás usídlili a boli tak dostatočne silné, že dokážu vyhodiť akúkoľvek negatívnu, či pochybovačnú myšlienku. Pretože môžete mať aj nové šaty aj nové auto, aj dovolenku. Robte to tak, že si to už predstavujete. Vidíte sa v tých šatách, ktoré boli tak nádherné vo výklade? Cítite tie kone, ktoré cválajú vo vašom novom aute? Zatvorte oči a predstavte si, ako sa na vás usmieva slnko na vašej dovolenke. A verte, že to tak bude. Váš mozog sa naprogramuje a Vesmír vám poskytne možnosti na to, aby ste mohli zrealizovať vaše sny.

Energia bohatstva vzniká tam, kde funguje zákon dávaš – dostávaš. Ak zarábate veľa peňazí a nechávate si ich len pre seba, alebo ich utrácate len pre svoje potreby, rovnováha nevznikne. Nepísaný zákon hovorí o 5 percentách zo zisku, ktoré by mali putovať tým, ktorí to potrebujú. Andrea Hinková – Tarová