So zmenou ročného obdobia myslite na to, že je nutné zamerať sa na našu tvár , ktorá si vyžaduje inú starostlivosť na jeseň ako v lete. Pripravili sme pre vás „manuál jesennej starostlivosti o pleť“ a vybrali pár najdôležitejších produktov s obsahom účinných hydroxykyselín, ktoré vám zaručene na jeseň nesmú chýbať.

Výsledkom zmien počasia môže byť suchosť pleti a jej celkovo nevýrazný vzhľad. Aby bola pleť aj na jeseň krásne rozžiarená a hebká, je potrebné zbaviť ju nechcených odumretých buniek, ktoré sa hromadia na jej povrchu.

Copper Peel (Omorovicza) je rozjasňujúci dvojfázový peeling s kyselinou mliečnou, ktorý kombinuje zelenú medenú pastu a aktivátor obsahujúci kyselinu mliečnu. Tento jemný, ale silný peeling je must-have pre pleť bez jasu a pleť mastnú a náchylnú na akné. Pleť vyhladzuje, viditeľne redukuje veľkosť pórov a jemné linky, rozjasňuje a zjednocuje tón pleti.

Meď reguluje tvorbu kožného mazu a zároveň detoxikuje a prečisťuje pleť. Hĺbkovo čistiaca sóda bikarbóna a kyselina mliečna (rastlinného, nie živočíšneho pôvodu) vylepšujú a vyhladzujú mikroreliéf pokožky, čo redukuje vzhľad jemných liniek a vrások.

Ženy ktoré trápia rozšírené póry, ochabnutá pleť, akné či pigmentové škvrny by svoju pozornosť mali zamerať na produkt, ktorý urýchľuje obnovu pleti a posilňuje syntézu kolagénu a elastínu.

Nočný spevňujúci a obnovujúci roztok Liquid Gold (Alpha-H) s kyselinou glykolovou sa zameriava na všetky tieto problémy súvisiace s pleťou. Toto fenomenálne nočné sérum rozžiari pleť už po prvom použití a pravidelným používaním výrazne zlepšuje jej vzhľad. Znížením pH pokožky  stimuluje bunkovú aktivitu, udržuje pokožku pevnú a preniká hlboko do pórov, kde odstraňuje baktérie zodpovedné za vznik akné. Navyše  zrevitalizuje matnú, starnúcu pokožku, ktorá stratila svoj lesk, zatiaľ čo zlepšuje vzhľad jemných liniek a vrások, minimalizuje otvorené póry, zjazvenie po akné, pigmentácie a starecké škvrny. Pleť ostáva viditeľne svetlejšia, jasnejšia a žiarivejšia.

Ak máte mastnejšiu pleť, alebo sklon k pigmentáciám, je pre vás ideálny produkt s ľahšou textúrou, ktorý reguluje  tvorbu kožného mazu a redukuje pigmentové škvrny. Nočná rozjasňujúca maska s kyselinou salicylovou Midnight Radiance Mask (Omorovicza) bude celú noc pracovať na tom, aby ste sa ráno prebudili s krajšou pleťou. Má ľahkú gélovú textúru, ktorá sa ľahko vstrebe do pleti. Jej hlavné aktívne zložky kyselina salicylová a púštna ľalia regulujú tvorbu kožného mazu, redukujú pigmentové škvrny a zabezpečia hydratovanú, jemnú a hladkú pleť. Kyselina salicylová navyše jemne ale účinne odstraňuje odumreté kožné bunky na povrchu pleti, rozpúšťa kožný maz v zanesených póroch a redukuje veľkosť pórov. Tiež stimuluje bunkovú obnovu, prejasňuje a zjednocuje tón pleti. Pleť tak ostáva jemná a hladká.  www.beautysecret.sk