Pri príležitosti 20. dobročinného Plesu v opere zaplnila aj v tomto roku priestory historickej budovy krásna kvetinová výzdoba, ktorá pripomínala nielen jubileum podujatia, ale aj tému lásky, ktorá sa niesla úvodným ceremoniálom. „Za primárnu farebnú paletu boli zvolené odtiene červenej – farby lásky.

Netradičné komponovanie jednotlivých druhov kvetov do homogénnych trsov navádzalo pocit oslavnosti a veľkoleposti,  patričnej pre 20. ročník Plesu v opere, objasňuje Rea Dilhoffová, dizajnérka z agentúry Monarch. Vo výzdobe prevládali najmä výrazné kvetiny ako hortenzie, skimia, chryzantémy, ruže, ľalie, ľubovník, gerbery, monstera, palma či blahovičník. Na kvetinové aranžmány, o ktoré sa postaral florista Slavomír Šebest z kvetinárstva VICTOR, bolo použitých 11 300 stoniek kvetov a rastlín. „Vždy som mal ako florista osobnú túžbu zažiť prípravu kvetinovej výzdoby pre Ples v opere a pamätám si, keď som ako debutant –  vedúci florista, pripravoval svoju prvú výzdobu na tomto podujatí.

S obrovským rešpektom a pokorou pred zverenou úlohou. Bol to môj splnený sen,“ hovorí Slavomír Šebest, ktorý sa tejto úlohy zhostil tretíkrát. Priamo na mieste sa o inštaláciu kvetinovej výzdoby postarala skupina 6 pracovitých floristov, ktorí prípravou dvoch stoviek rozlične veľkých kvetinových aranžmánov strávili 24 hodín. Výzdoba jubilejného dobročinného Plesu v opere bola po skončení podujatia prenesená do priestorov Novej budovy Slovenského národného divadla, ktoré v tomto roku oslavuje svoju storočnicu.