Sviatok zamilovaných je doslova za rohom. Neviete ako dať svojej polovičke najavo, že vám na nej záleží? Nebojte sa! Prinášame vám pár inšpirácií, vďaka ktorým bude valentínsky večer príjemným a chutným časom radosti.

Najlepším darom je spoločne strávený čas
V dnešnej uponáhľanej dobe nám nezostáva veľa času nazvyš. Na pracovné vyťaženie a ďalšie každodenné povinnosti často dopláca práve náš partnerský život. Nestíhame venovať jeden druhému dostatok pozornosti a niekedy nestíhame ani hlbší a otvorený rozhovor. Príležitosťou na zmenu môže byť aj sviatok zaľúbených. Preto si namiesto drahých darov venujte večer, ktorý strávite spolu – bez telefónov, pri hudbe a s kvalitným drinkom v ruke.

Hreje ako objatie
Romantický valentínsky večer, láskyplné objatie, príjemné posedenie a kvalitný mok v pohári nesmie chýbať. A takýto večer si zaslúži niečo netradičné . Dámy určite poteší výnimočné Karpatské KB škorica a klinček. Tento slovenský produkt dosiahol celkom nový rozmer vo vôni i v chuti. Môžu za to korenisté tóny škorice a klinčeka, ktoré výborne ladia s vínnym destilátom a medom. Spolu vytvárajú jeden harmonický celok. Výhodou tohto nápoja je, že je vhodný nielen na samostatné podávanie, ale skvele sa hodí do horúcich nápojov – https://karpatskebrandy.sk/typ-receptu/drinky/  V chladný, či sychravý večer si ho vychutnáte rovnako, ako v príjemný slnečný deň.

Nie je rizling ako rizling
Milé dámy, uvarte na Valentína svojmu partnerovi chutnú večeru a dolaďte dobrým vínom. Veď by pohŕdal iba blázon a páni majú odrodu rizling mimoriadne v obľube. My sme za vás vyskúšali exponát z kolekcie vinárstva VITIS Pezinok. Ak máte v obľube suché biele vína, určite ochutnajte http://www.vitis.sk/produkt/rizling-rynsky-4/ z kolekcie Galéria. Jedná sa o slovenské akostné odrodové víno biele suché z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Toto noblesné svieže víno svetlej zelenožltej farby má jemný buket lipového kvetu. Je výrazné a expresívne v chuti, pikantné, s dominantnými kyselinami. Po primeranom odležaní získava elegantnú fľašovú zrelosť a petrolejový tón. Odporúčame podávať k špecialitám slovenskej kuchyne, syrom. Vychutnáte si ho napríklad v kombinácii s ľahkým zeleninovým šalátom, grilovaným kurčaťom, či šťavnatým steakom.

Romantika s poéziou
POÉZIA http://www.vitis.sk/produkt/rulandske-sede-2/ Rulandské šedé je víno, ktoré má poetiku priamo v názve. Jedná sa o slovenské akostné odrodové víno biele s prívlastkom neskorý zber a chráneným označením pôvodu. Táto odroda Pinot gris je dámami mimoriadne obľúbená a práve toto víno ich očarí aj svojou jemnou vôňou ľalie a rozkvitnutej pivonky. Plné, mimoriadne harmonické v chuti, šťavnaté, aj odborníci ho ocenili zlatou medailou v súťaži Epicuros 2018. A pri valentínskej večeri najlepšie vynikne v kombinácii vyzretých syrov, ale aj s divinovými úpravami mäsa.
Dve výnimočné fľaše, jeden spoločný večer
A bonusovú možnosť v darčekovom balení https://www.hubertonline.sk/vitis-gal%C3%A9ria/192-vitis-gal%C3%A9ria-veltl%C3%ADnske-zelen%C3%A9-frankovka-modr%C3%A1-dar%C4%8Dekov%C3%A9-balenie-8586015322471.html tvoria dve výnimočné vína, ktoré vášmu večeru dodajú potrebný šmrnc a eleganciu. VELTLÍNSKE ZELENÉ je suché biele víno, ktoré charakterizuje ovocný buket, ale aj svieža medovinová, horko-mandľová chuť. Na Slovensku patrí k najrozšírenejším odrodám s dlhou tradíciou pestovania. Výborne sa hodí k bravčovému mäsu a hydine. Či už pripravíte drobné jednohubky, alebo veľkolepú večeru. FRANKOVKA MODRÁ je charakteristická svojím odrodovým buketom, ktorý vonia po zrelom ovocí, ktorú dotvára jemný závan dubu s odtieňmi škorice. Primeraný obsah tanínu a nižšie kyseliny tvoria dokonalé harmonické víno granátovej až tmavorubínovej farby. Frankovka ladí s jednoduchou syrovou misou, ale aj  so zložitejším pokrmom z diviny.


Tipy na valentínske darčeky vidieť vo výkladoch obchodov, ale aj v priestore online sveta. Skúste si však darovať niečo, čo si za peniaze nekúpite. Buďte proste spolu!

Toast Cheers Alcohol Beverage Celebration Party Concept