pic
pic
4/2010
pic pic pic pic pic pic pic pic

 4/2010

pic

Harmonizujúce slinky

„Naše sliny obsahujú aktuálnu informáciu o organizme,“ vysvetľuje Dr. Miriam Piršelová, ktorá sa zaoberá menej tradičnou alternatívnou liečebnou metódou - autopatiou, liečením pomocou vlastných slín. Podľa terapeutky Miriam Piršelovej autopatia vyniká svojou jednoduchosťou. „Naša slina nesie informáciu o človeku. Homeopaticky nariedená – napotencovaná slina pôsobí na vyššej informačnej úrovni rovnako ako homeopatikum. Autopatia je vlastne ďalším vývojovým krokom homeopatie.“

Informácie o stave tela
Vyštudovaná pedagogička sa k tejto metóde dostala síce náhodou, ale jedným dychom dodáva, že nič v našom živote nie je len dielom náhody a ona vždy bola otvorená novým možnostiam. „Takým, aby boli ľuďom na prospech. Aj môj otec si ako dôchodca urobil masérsky kurz a zistili sme, že má zlaté ruky. Dnes robí thajské i havajské masáže, napráva chrbtice. A stále sa aj vzdeláva. Mama zase vie automatickou kresbou zachytiť stav čakier, na základe čoho vyrovnáva bioenergiu v človeku. Ja som doma našla knihu od pána Čelovského, ktorý si pripisuje autorstvo autopatie. Keď mal niekto v rodine problémy, skúšala som ich riešiť podľa jeho knihy a ono to fungovalo,“ vysvetľuje psychoterapeutka, ktorá sa neustále vzdeláva, aby mohla robiť autopatické poradenstvo.

V čom je fígeľ
 „Pri autopatii sa do organizmu nezanáša nič cudzie, len vlastný produkt tela. Slina je relatívne čistá, tvorí sa na vyšších čakrách, nie je to odpadový materiál. Ostatné naše výlučky sú ťažko riediteľné. Slina pôsobí na svojej vlastnej úrovni, dokonca bez ohľadu na to, či jej človek verí, alebo nie. Sliny v sebe obsahujú aktuálnu informáciu o stave nášho tela. Všetky informácie o nerovnováhe a problémoch organizmu, vrátane potenciálu uzdravenia. Zmyslom autopatickej harmonizácie je návrat k zdraviu,“ vysvetľuje Miriam Piršelová. Do jej poradne prichádzajú ľudia s rôznymi problémami. „Zväčša s nimi bojujú dlhé roky. Autopatia sa mi osvedčila pri chronických ťažkostiach, ako sú ekzémy či psoriáza, ale aj pri psychických problémoch. Dá sa využiť na čokoľvek, čo chcete zmeniť.“

Ako to funguje
Pri prvom sedení sa snaží zistiť o klientovi čo najviac informácií. Niekedy sa jej ľudia zveria aj s problémami, o ktorých ešte s nikým nehovorili. „Niektorí si u mňa aj poplačú. Potom im vysvetlím, ako si budú pripravovať preparát a určím potencovanie sliny, čiže stupeň riedenia.“ To znamená, že sliny sa v špeciálnej sklenenej nádobke prelievajú vodou, ktorá nie je minerálna ani chlórovaná. Najvhodnejšia je balená detská voda. „Potencovanie sa začína od jedného litra u slabších pacientov, zvyčajne sa však prelieva šiestimi litrami vody.“ Autopatka odporúča procedúru robiť nalačno. Pred zberom slín sa nemá fajčiť, piť ani telefonovať. Sliny sa potom prelejú vodou, ktorá odteká preč. „V homeopatii platí, že čím viac je preparát riedený, tým je účinnejší. Z vašej sliny v nádobke prakticky nič neostane. Ostane však informácia, ktorá vylaďuje organizmus.“ Naspodku nádobky sa zachytí malé množstvo vody, ktorá nesie túto informáciu. Preparát, ktorý sa podáva.

Pomoc aj zvieratkám
Keď niečo funguje u človeka, poviete si, že je to preto, lebo v to verí. Autopatia funguje aj u detí, ktorým chcú rodičia upraviť ich zdravotný stav. „Ale zvieratko nevedelo, čo sa s ním deje,“ hovorí Miriam o svojom psíkovi. Čivava ako šteniatko prestala žrať, bola apatická. „Chúďatko, malo také vysušené sliznice, že jej sliny odoberali kvapadlom. Terapia zabrala. Psík sa pozbieral a žije dodnes.“ Autopatia pomohla aj citlivému, úzkostlivému, bojazlivému dievčatku, ktoré malo problémy v škôlke a ťažko znášalo kritiku. „Pri ďalšom stretnutí bolo ako vymenené. Veselé, spokojné. Zmenu si všimla nielen jeho mama, ale aj širšia rodina.“ Staršiu paniu sužovala vnútorná nervozita, stále chodila na toaletu. „Na autopatii je rok, ale už pri následnej návšteve sa jej problémy zmiernili. Po pol roku sa cítila oveľa lepšie a po roku jej klesli aj vysoké hodnoty v krvi, ktoré boli dôsledkom boreliózy. Teraz si robí preparát raz mesačne, nemá žiadne problémy, len vždy na druhý deň plače. Jeden z najvýraznejších úspechov je aj úplné vymiznutie silného atopického ekzému u chlapca, ktorý dostával len autopatický preparát z vlastnej sliny, bez inej liečby.

Denisa Marinkovičová
Foto: dreamstime

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama
reklama

 

pic pic pic
pic